Prace ziemne

Skutkiem ubocznym rosnących cen gruntów jest minimalizacja powierzchni przydomowych działek. To z kolei zmusza właścicieli do efektywnego wykorzystania powierzchni ogrodu.

Mała powierzchnia działki bardzo często wiąże się z utrudnionym dostępem oraz ograniczonymi możliwościami zastosowania ciężkiego sprzętu. Wiele prac trzeba wykonać ręcznie, co jest czasochłonne a w efekcie po prostu drogie.

Jak rozwiązujemy takie sytuacje?

Mamy mały, kompaktowy sprzęt do wszelkiego rodzaju prac ziemnych. Nasze koparki i ciągniki doskonale sprawdzają się na terenach o ograniczonym dostępie. Dzięki nim realizujemy projekty szybko i dokładnie. Niewielkie gabaryty sprzętu kryją naprawdę dużą moc i możliwości maszyn.

Prace ziemne

MINI CIĄGNIK


Zastosowanie mini ciągnika

Wszechstronne zastosowanie tego małego ciągnika usprawniają nam pracę. Co robimy?

→ Doczepiając z przodu łychę zyskujemy możliwość modelowania terenu. Trzeba zebrać górkę czy utworzyć wzniesienie – żaden problem. Dzięki rozkładanej łyżce możemy niwelować teren, wywieźć urobek lub rozwieść nową ziemię.

→ Zakładając z tyłu glebogryzarkę separacyjną wyrównujemy i czyścimy teren pod nowy trawnik.

Zalety mini ciągnika

Jedną z największych zalet naszego traktorka z ładowaczem w przeciwieństwie do typowych wozideł budowlanych jest to, że nie niszczy wyrównanego terenu podczas manewrowania.

Niewielkie rozmiary pozwalają też na wjazd w trudno dostępne miejsca.

Łatwe manewrowanie pozwala na realizację naprawdę skomplikowanych zadań. 

Prace wykonywane miniciągnikiem

 • wyrównywanie terenu
 • modelowanie terenu (górki, dołki, wzniesienia)
 • niwelowanie terenu
 • rekultywacja gruntu

MINI KOPARKA


Do czego służy minikoparka?

Potrzebujesz wykonać przyłącze energetyczne, wodociągowe lub wykop pod inne instalacje? Masz pilną potrzebę przygotowania terenu pod altanę czy garaż? Planujesz postawić ogrodzenie? A może umówiony sprzęt nie dotarł na czas? Nie ma problemu!

Nasza minikoparka jest urządzeniem wielofunkcyjnym i da sobie radę. To kompaktowy sprzęt kopiący rowy, doły czy inne zagłębienia. 

Zalety minikoparki

Wielofunkcyjność i użyteczność minikoparki to połączenie kilku jej cech.

Przede wszystkim to kompaktowa konstrukcja która daje nam możliwość wjechania i pracy nawet na trudno dostępnym terenie.

Łatwy transport to też zaleta – wystarczy ją spakować i relatywnie szybko dojechać w wybrane miejsce.

Niech was nie zmylą gabaryty. To naprawdę mocny sprzęt. Masa 1,2 tony daje minikoparce stabilność, zainstalowane gąsienice mogą pracować nawet na trudnym terenie.

Skrętne ramię daje większe możliwości operacyjne minikoparki, a szerokość łychy od 20 do 80 cm – to po prostu precyzja i wysoka wydajność sprzętu.
Dodatkowe wyposażenie w postaci wiertnicy oraz chwytaka tylko poprawia możliwości i zakres prac wykonywanych przez minikoparkę.

Do tego doświadczony operator i duża moc robocza. Sukces gwarantowany!

Prace wykonywane minikoparką

Wykopy realizowane pod

 • budynki;
 • kable energetyczne
 • przyłącza wodne
 • przyłącza gazowe
 • drenaże
 • ogrodzenia
 • docieplanie/izolowanie fundamentów

Odwierty pod:

 • słupki ogrodzeniowe;
 • reklamy,
 • znaki drogowe.

MAŁE MASZYNY


Gdyby jednak okazało się, że nie wszędzie można wjechać ciągnikiem czy koparką, mamy również wysoko sprawny profesjonalny sprzęt ręczny o napędzie spalinowym, który codziennie wykorzystujemy do zakładania ogrodów.  Są to między innymi:

 • glebogryzarka;
 • wertykulator;
 • areator;
 • kosiarka

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Czy ciągnik lub koparka nie zniszczą mojego podjazdu?

Absolutnie nie. Przede wszystkim, masa ciągnika nie przekracza 1 tony, a koparka to 1,2 tony czyli tyle co osobowy samochód. Oczywiście ze względu na specyfikę napędu gąsienicowego zabezpieczamy podkładami newralgiczne miejsca np.; krawężniki aby nie uszkodzić rantów. Używamy też podkładów do poruszania się po istniejących trawnikach. 

Czy koparka/ciągnik da radę…?

Znamy ograniczenia naszych maszyn ale jesteśmy też świadomi ich zalet. Jest oczywistym, że duża ładowarka z pojemnością łychy 1m3 załaduje więcej i szybciej niż nasz ciągnik. Pytanie tylko czy ta duża ładowarka wjedzie na ten teren? Każda maszyna ma swoje przeznaczenie. Nasze mają za zadanie pracować szybko i sprawnie tam gdzie duży nie da rady.

Czy mini ciągnik rozwiezie ziemię szybciej niż taczka – zdecydowanie tak!

Czy mini ciągnik z glebogryzarką oczyści teren lepiej niż ręczne kopanie – zdecydowanie tak!

Czy mini koparka usunie dużą karpę – zdecydowanie tak!

Czy mini koparka wykopie pod fundament – zdecydowanie tak!

Na wiele pytań możemy odpowiedzieć: „zdecydowanie tak!”

Czy możemy dojechać do…?

Ze względu na gabaryty i ciężary każda z maszyn mieści się na samochodzie dostawczym lub przyczepce co pozwala minimalizować koszty transportu oraz czas dojazdu. Jesteśmy w stanie jednym transportem dojechać z obiema maszynami i pracować jednocześnie co znacznie przyspiesza czas realizacji.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Współpracujemy zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami.